DÜZCE GÖLYAKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ergin TAŞTEPE; 24 KASIM Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı Yayınladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ergin TAŞTEPE; 24 KASIM Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı Yayınladı.

 

23-11-2017

Sevgili meslektaşlarım

Gelişmenin ve ilerlemenin önündeki en büyük engel cehalettir. Sizler, Milli Eğitim davamızın yılmaz, yorulmaz, usanmaz davacılarısınız. Sizler; cahilin değil cehaletin düşmanı, İlim ve irfan ordusunun rütbesi, eğitimin temel taşı, çocukların can yoldaşı, bilimin sunucusu, mukaddes adına tüm değerlerin koruyucusu, peygamber mesleğinin icracılarısınız.  Büyük düşünür Sokrates: “Dünyada her şeye değer biçilir ama öğretmenin eserine değer biçilemez.” diyerek sizlere ve yetiştirdiğiniz nesillere dikkat çekmiştir.  

             Değerli Öğretmenlerim

 Son yıllarda ülkemizin birliğine ve dirliğine göz diken hainler; terör örgütleri marifetiyle emellerine ulaşmak istemektedirler. Ülkemizin tarihsel ve inançsal önemi, ecdadımızın insanlık adına yaptığı hizmetler, sosyal ve jeopolitik konumu nedeniyle her türlü şer odağı; topraklarımıza göz dikmişken; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün:” Muallimler, yeni nesiller sizin eseriniz olacaktır.” vecizesi görevimizi yaparken bize ışık tutmalı ve vatansever bireyler yetiştirmek ana hedefimiz olmalıdır.

            Edebiyatımızın önemli fikir adamlarından olan ve gerçek eğitimin, milli ve manevi değerlerin aynı potada eritilmesi ile mümkün olacağını savunan Nurettin TOPÇU, kırk yıllık öğretmenlik serüvenini anlatırken şöyle güzel bir ifade kullanıyor: "Tam kırk yıl muallimlik yaptım ve kırk yıl boyunca sınıfıma bir mabede girer gibi saygı ile girdim" Sınıfına her girdiğinde bir mabede girer gibi imtina eden siz öğretmenlerimi saygı ile selamlıyor, bu özelliğinizi bir ömür boyu devam ettireceğinize inandığımı bilmenizi istiyor, sözlerime Üstad Mehmet Akif´in şu ifadeleri ile son veriyorum.

Muallimim diyen olmak gerektir imanlı, edepli sonra liyakatli sonra vicdanlı. Bu dördü olmadan olmaz çünkü vazife büyük...

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Ergin TAŞTEPE

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 


İmamlar Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Kaymakamlık Binası 2. Kat Gölyaka / DÜZCE - 03807114426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.