DÜZCE GÖLYAKA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERGİN TAŞTEPE, YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI KUTLAMA MESAJI YAYINLADI.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ERGİN TAŞTEPE, YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI KUTLAMA MESAJI YAYINLADI.

Değerli Çalışma Arkadaşlarım, Sayın Velilerimiz ve Sevgili Öğrencilerimiz,

 

11/09/2017 Pazartesi Günü Okul Öncesi ile İlkokul 1., 5.  ve 9.Sınıflar; 18/09/2017 Pazartesi tarihinde ise tüm ilkokul, ortaokul ve liseler yeni bir eğitim- öğretim yılına başlayacaktır. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz ders başı yaparak,  okulları, öğretmenleri, arkadaşları ve kitapları ile buluşacaklar. Yeni eğitim-öğretim yılının okullarımız, idarecileri ile öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

 

Sevgili öğrenciler,

 

Bir ülkenin kalkınmasının temel şartlarından birisi, nitelikli insan gücüdür. Bu nedenle geleceğimizin güvencesi olan siz öğrencilerimizi, ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli insan gücü özelliklerine uygun olarak yetiştirmek için, tüm imkânlarımızı sizlerin hizmetine sunma çabası içindeyiz. Sizleri  geleceğimizin teminatı olarak görmekte ve tüm imkanlarımızla sizlerin daha kaliteli bir eğitim alabilmeniz için var gücümüzle çalışmaktayız. bu itibarla sizlerden beklentimiz; akademik başarılarınızın artması yanında sosyal, kültürel ve sanat alanlarına da gerekli ilgiliyi göstermeniz ve Milli Manevi Değerlerimize sahip çıkarak bu değerleri yülseltmenizdir.

 

Değerli öğretmenler,

 

Topluma hizmet veren her meslek saygındır. Ama bütün meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenlik mesleği ayrı bir kutsallık taşımaktadır. Başöğretmen Atatürk, “Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” diyerek, sizlere olan inancını ve güvenini belirtmiştir. 

 

İlçemizde göreve başladığım ilk günden itibaren eğitim kalitemizi artırmak için tüm gücümüzle uğraşmaktayız. Bu ülkü doğrultusunda ilkokullarımızda "Ailemle Beraber Okuyorum ", ortaokul ve liselerimizde "Akademik Başarıyı Artırma" ve tüm okullarımızda "Değerliyiz-Değerleniyoruz" Projelerini 2016-2017 Eğitim Öğretim yılından itibaren 4 yıl sürecek eğitim projelerini başlatmış bulunmaktayız. Sizlerin projelerimize verdiğiniz destek, aynı ülkü etrafında birleşmemiz bizlere yeni projeler üretme noktasında gayret vermektedir. 

 

Sizlere emanet ettiğimiz çocuklarımızı, Atatürk ilke ve inkılâpları ile Türk milletinin milli ve manevi değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, topluma karşı sorumluluk duyan kişiler olarak hayata hazırlayacağınıza olan inancım tamdır. Sizlere inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum.

 

Değerli veliler,

 

Gençlerimizin yetişmesinde öğretmenlerin olduğu kadar sizlerin de emeği vardır. Hiçbir zaman unutmayalım ki, iyi bir toplumun temeli ailede atılır. Bir aile değerlerine ne kadar sahip çıkarsa, toplum da o kadar sağlam olur. Eğitim öğretimin üç ayağından birinin sizler olduğunuzu unutmayınız. Çocuklarımızı sadece maddi yönden  değil, manevi yönden destekleyerek her zaman onların yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz.

 

Yeni eğitim-öğretim yılında; okullarımızın gerekli onarımları yapılmış, ders araç gereç ve malzeme ihtiyaçları tamamlanmış, çocuklarımızın daha sağlıklı ve çağdaş eğitimi için gerekli önlemler alınmıştır. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.

 

Geçen Eğitim-Öğretim Yılı Sonunda tüm okullarımızın katılmıyla birincisi düzenlenen  ve geleneksel hale getirilen Eğitim-Bilim-Kültür ve Sanat Etkinlikleri Yıl Sonu Şenliğine katılımılarınız bizleri onurlandırmış olup, öğrencilerimizin bir yıl boyunca yaptığı faaliyetlerin sergilenerek ilçemizin eğitim kalitesinin artmış olduğunu vatandaşlarımızın gösterdiği ilgi neticesinde gözlemlemiş olduk.

 

Tüm öğretmen ve öğrencilerimiz ve ailelerine sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

 

 

Ergin TAŞTEPE

İlçe Milli Eğitim Müdürü

İmamlar Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Kaymakamlık Binası 2. Kat Gölyaka / DÜZCE - 03807114426

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.